Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

TÜRK KADINI

MayıS

Sayfa Yöneticisi

Dünyada;
"Bir Rus,
- Her kadın bir damat için doğmuştur. Tanrı karısını dövenin rızkını artırır.
Bir Alman,
- Yeryüzünde iki iyi kadın vardır: biri daha doğmamıştır, diğeri de ölmüştür.
Bir Bulgar,
- Kadın şeytandan beterdir.
Bir İranlı,
- Kadın iblisin kamçısıdır.
Bir Hintli,
- Kadın cehennemin baş kapısıdır.
Bir Arap,
- Kadınlar yarı beyinlidir. Saçı uzun aklı kısadır.
Bir Yahudi,
- Bir erkeğin istemeyeceği üç şey: bahçesinde yaban ot, şarabında sirke, evlatları arasında bir kız.
Bir İngiliz,
- Bir kadın evden üç kez çıkabilir: vaftiz edilmek için, evlenmek için, gömülmek için.
Bir Fransız,
- Zengin bir erkek, hiçbir kız-kadın için hiç çok yaşlı değildir."
derken, Osmanlı coğrafyasında da kadın "erkeğin elinin kiri" olarak görülürken yeryüzünde ilk kez bir lider ve bir devletin kurucusu;
"Yeryüzünde gördüğünüz herşey kadının eseridir" diyerek dünya kadınlarını onurlandırıp,
"EY KAHRAMAN TÜRK KADINI, SEN YERDE SÜRÜNMEYE DEĞİL, OMUZLAR ÜZERİNDE GÖKLERE YÜKSELMEYE LAYIKSIN.

TÜRK KADINI ATASINA MİNNETTARDIR.!
❤

mazidenbiri

Member
Konuyu okumaya başlayınca böyle biteceğini tahmin etmiştim. Bence böyle saçmalıkları eklerken biraz araştırın. Osmanlıda kadın erkeğin kiri olarak görülmediği gibi kadın el üstünde tutulan, gözden sakınılan , en değerli emanet olarak görülüp bir hazine gibi korunmuştur. Konuyu atatürke bağlamak için her türlü çirkinliği yazmaktan çekinmiyorsunuz. Ata, türk kadını için ne yapmış? Günümüzde atatürk kadınıyız, cumhuriyet kadınıyız diyenler yollarda çıplak geziyor. Bu mu övündüğünüz mesele. ayrıca osmanlı düşmanlığını nereye kadar sürdüreceksiniz? Çok şey var söylenecek ama kendi tarihine karşı düşman ve cehalet içinde olanlar karşısında susmak en güzeli.

Eminim bu mesajım silinecek. Çünkü saçmalıkları savunmaya alışmışken farklı sözlere tahammül yok. İşte günümüzdeki kadınların hali. Anlayana.....

Burayı bir okuyun, ....

BU ARAŞTIRMAYI OKUYUN

Ayrıca kundaktaki bebeği evde bırakıp cepheye mermi taşıyan NENE HATUNLAR sayesinde bugün onları kötüleyebiliyorsunuz. Onlar canını verdi bazıları sefasını sürüyor. Üstelik alakasız yerde alakasız bağlantı kurarak rezaleti çok güzel bir şeymiş gibi anlatıyor. Bazı şeylere gerçekten, gerçekten acımaktan başka bir şey yapamıyoruz.

sonunda konuyu ataya bağlayan bir cümle varsa kesin doğrudur deyip, kendi atasına bile saldırmak o kadar normal ki. 600 yıl dünyayı idare eden bir medeniyeti bu kadar karalamak bilinçli ve artniyetli yapılan birşey

Son düzenleme:

MayıS

Sayfa Yöneticisi
merhaba...
haklısınız söylenecek çok kelam var...öyleyse başlayalım...
öncelikle osmanlı dönemi bizim de tarihimiz kimsenin inkar ettiği yok...ama yaşandı ve bitti yada bitmeye mahkum kaldı...kabul edin...
ve... osmanlı döneminde kadın baş tacı idi diyorsunuz ya harem neden var ve cariyeler...okuma yazma bilme oranında kadın yüzde kaç?
şehzade doğurmak için kuluçka makinesi pozisyonunda maalesef...tek bir padişahın annesi öz türk değil... sırp, rum, vb. ya kölelerden ya ticari
toprak karşılığında yapılan evliliklerden gelen kadınlar...
kadın eğitmen varmı? osmanlı döneminde tek bir ilim kadını adını söyleyebilirmisiniz? kimliği bile yok filanın zevcesi filanın validesi lakap bu...
atatürk döneminin kadın pilotları, bilim kadınları, kimyacılar, öğretmenleri, çok çok çok...
çiftçinin ve kadının önemini ısrarla vurgulayan değerini bilin diyen Atatürk e siz neden düşmansınız?

kısaca değindim...

mazidenbiri

Member
Merhaba.. Öncelikle ben atatürk düşmanı değilim. Atatürkü bahane edip , onun adını kullanarak kendine gölge yapanların karşısındayım. Cehalet öyle bir seviyede ki osmanlı düşmanlığını atatürke bağlamak bile bir çıkış yolu. Mesela her çirkin işi atatürke bağlamak sadece tarihine düşman olana bir çıkış kapısı. Atatürk yaptığı her işte doğru mu yaptı? Elbette hayır. Ama o yanlışlar bile bazıları için kesin doğru.
Atatürk bir insandı ve öldü. Hesabını kwndi verecek. Tabii bu sözüm inananlar için geçwrli. Diğerleri hesap günü "AMA ATATÜRK BÖYLE DEDİİİİİ" dediklerinde gelip kurtarıcı olacak. Değil mi?
Osmanlıda kadın konusundaki cehalwtinizi basit cümlelerle savunmak bile acziyet. Osmanlıda kadın zamanın şartlarına göre şimdikinden çok daha değerliydi. Şimdiki cumhuriyet kadınları o kadar edepli ve temiz ki sormayın gitsin. Kadın osmanlıda değerliydi. Şimdi ki kadınlar kwndini zorla değerli göstermeye çalışıyor. Ne kadar çıplak ne kadar çok konuşur ona göre değerli sayılıyor. Daha doğeusu kendi kendine değer biçiyor.
İnsan kendisine değer biçemez. Bu bazı ölçeklwrde kendiliğinden zaten olur.
Her türlü pisliğin arkasına atatürkü eklemekle haklı olmuyorsunuz. Olamazsınızda. Çünkü atatürkü sadece kendi düşüncelerinize kılıf olarak kullanıyırsunuz.

Son düzenleme:

mazidenbiri

Member
Ayrıca ... neden.. sürekli atatürkle osmanlıyı kıyaslıyorsunuz. Amacınız ne? Bu sitede sadece sizin görüşleriniz yazılıp çiziliyor. Farkkı görüşler mesajlar siliniyor.
Geçmişine taş atanın geleceğine gülle atarlar.kendi tarihinin cahili olanlar sürekli haklı çukma çabasında olurlar. Ben atatürke düşman değilim ama siz osmanlı düşmanısınız. İstediğinizi yazın çizin söyleyin ama böyle mantıksız kıyaslamalar yapmayın. Dünyaya medeniyeti öğreten osmalı da herşey yanlış, siz doğrusunuz öyle mi?

mazidenbiri

Member
Tartışmaya açık uzun ve derin konu. Ama şunu biliyorum... bu konunun sonunda bütün yazulanlar ve benim söylediklerim silinecek sadece konu kalacak. Ve konuya uygun(!) Mesajlar kalacak. Osmanlıyı ve atatürkü değil iatetseniz osnanlıyı ve atatürkten sonra gelenlerin atatürk gölgesi altında neler yaptı tartışalım.

Yada direk mesajlarımı silip haklı çıkın.

MayıS

Sayfa Yöneticisi
yazdıklarınızın tamamını dikkatle okudum...
mesajlarınızı özellikle silmeyeceğim...
yaşınızı eğitiminizi tarihi hangi kaynaklardan bilgilendiğinizi bilmiyorum...ancak şu kadar yazışmanızdan çıkardığım netice ;
adil bir değerlendirme içinde olmadığınız... şöyle ki ; dönemleri (osmanlı dönemi ve atatürk dönemi) kıyaslamaktaki terazi kefeniz yanlı...
osmanlı dönemini hep artıları ile atatürk dönemini ise sonrası ile kıyaslıyorsunuz...
Atatürk hiç hata yapmadı... mangaldan öte yürekle davasının sonuna kadar gitti...kim 100 yıl sonrasının dahi böylesi doğru tahmininde bulunup haklı çıkabildi...
padişah sultan olabilecekken Cumhuriyeti kurmakla bile nasıl bir asalet ve milletini düşünen biri olduğunun ispatıdır...

Osmanlı döneminin 36 padişahındada elbette ileri görüşlüler vardı... (Atatürk bir insandı ve öldü.)Padişahlar da birer insandı ve öldüler...
Aralarındaki fark Atatürk askeri yemeğini bitirmeden kendisi yemek yemezken padişahlar zevkü safa şatafat içinde yaşam sürdüler...

62 yaşındayım... istanbulun o zamanın en nezih liselerinden birinden 76-77 mezunuyum... bizler tarihi doğru kaynaklardan öğrenir
imtihan sorularımız ise örnekle; 1560 yılında anadoluda ve dünyada neler oldu ? gibi bütün kitabı bilmeniz gereken soruları uzun uzun
yazmakla geçti...biz tarihi böyle öğrendik...

Asıl kızdığım özümüz göktürkler selçuklu dönemleri vb. hiç ağıza alınmazken bir osmanlıdır gidiyor... hepsi bizim geçmişimiz hepsi
bizim tarihimiz...

Kadınların açıklıkları konusu içinse söyleyebileceğim şudur; ahlak edep haya kadının kendisindedir... nice örtülü ruhları orospular

nice çıplak ahlaklı namuslular gördüm...

mazidenbiri

Member
Yazıyı bir kaç defa gerçekten üzülerek okudum. Baştan sona cehalet ve cehaleti kapatacak cümlelerle dolu. Özellikle son paragraftaki cümle başlı başıbaşına içerdeki nefretin dışa vurumuyla çaresizliği kabullenirken , yine de haklı çıkabilir miyim çırpınışı.
Mesela osmanlı kadını böyle bir cümle kurarmıydı. İşte çağdaş türk kadını(!)
Bence son paragrafı bir daha okuyun. Nice örtülü....nice açık....... gördüklerinizle genelleme yapamazsınız. Açıklığı çıplaklığı çağdaşlık gördüğünüz gerçeği hangi cümleyle kapatacaksınız merak ediyorum.
Hepsine cevap vermeyecem çğnkü karşımda şartlanmış ve içi nefret dolu birini görüyorum. Sıkıştığı zaman mesajları silerek haklı olan biri olarak daha önceki bir paylaşımda gerçekler katşısındaki kabullenemeyişinizi mesajları silerek tescillediniz zaten.
Bu mesajları özellikle silmeyecem demek bile bunun kanıtı.
İstanbulun nezih lisesi hangisiyse gerçekten çok nexihmiş ki koca imparatorluğu , medeniyetin beşiğini karalamayı beyninize doğru olarak işlemiş. Tarih konusunda hiçbir bilginiz yok. Kalıplaşmış ve standart cümlelerden öteye geçemediniz, geçemeyeceksiniz.
Fazla uzatmayacam. Çünkü ne kadar övünsenizde daha önce kanıtladığınız gibi kısıtlı ve sabit bilgilerle detayını bilmeden hep aynı şeyleri söyleyen biriyle ne kadar tartışılabilir?
Son 2 cümlem.....
Atatürkün tek başına savaşırken aradan geçen 2 milyon mehmetçiğin , sivas lisesinde 15 yaşındaki , annelerinin çocuklarının ellerini kınalayarak cepheye gönderdiği öğrencilerin cepheye gidip bir tanesinin bile geri dönmediği savaşın üzerine çöreklenmiş , vatan , bayrak, din, millet aşkıyla kanını dökmüş milyonlarca şehidin kanının üzerine boş boş konuşmakla bu tarihi değiştirmeye çalışmakla hiç bir yere varamazsınız.
Atatürk hiç hata yapmadı....... gözünüzde nutuk kutsal kitap sayılırken bunu şapka takmadı diye asılan onbinlerce insana, bombalanan şehirledekilere sorun. Şapka takmayanları asanlar hiç hata yapmamış. Ama kendi canına kastedenleri bile affeden 2.abdulhamid gibi dünyanın saygı duyduğu insanlar zevk ve sefa içinde yaşamış. Özetle atatürkü sizin gibiler ne kadar överse övsün ....hiç önemli değil. Tarih gerçekleri yazarken çakma bilgilerle böyle devam edin. Yaş 62.... herkes bir gün ölecek. O ilahi huzurda sorulduğu zaman (tabii inananlar için) """ama ben laiktim, laikliği savundum, tapındığım atatürk böyle demişti"""" dediğiniDe gelip sizi kurtaracak. Önce kendi hesabını versin... verebilirse........ kuranı inkar eden, peygamberimize arap bedevi diyen biri cumhuriyetin kuruluşunu yahudilerle birlikte kutlayıp şapka takmadı diye onbinleri asarken hiç hata yapmadı. Çünkü gözünüzde bir tanrı........
Sizin tarihle alakanız sadece 100 yıllık. Şu an adım gibi eminim bu mesajları sileceksiniz. Silin... hiç önemli değil. Gerçekleri kabullenemeyeceğinizin kanutı olur. Kimse okumasada siz bileceksiniz.
Yine de size ait olmasa da başkasının tarihine dil uzatmayın ki böyle ithamlarla karşılaşmayasınız.

mazidenbiri

Member
Son mesajınızın son paragrafında ki cümleler iğrenç ötesi. Biraz sakin olun.

MayıS

Sayfa Yöneticisi
gayet sakinim... ve size artık acıyorum... ikimizin de mesajlarını tekrar tekrar okuyun ki; benim mesajlarımda tekbir hakaret kelimesi göremezsiniz...
sizde ise hep tek doğruyu siz biliyorsunuz özgüveni ile karşı tarafı aşağılayıcı bir üslubunuz var...

mesajları silme konusuna gelince benim sildiğim mesajlar hani diğer bir üyemizin mesajlarında sürekli link atıyor ikazınız ile haklı olduğunuz
ve tasvip etmediğim bir davranış olduğu için sildiklerim onun mesajlarıdır...

sizinkiler değil...

(Atatürkün tek başına savaşırken aradan geçen 2 milyon mehmetçiğin , sivas lisesinde 15 yaşındaki , annelerinin çocuklarının ellerini kınalayarak cepheye gönderdiği öğrencilerin cepheye gidip bir tanesinin bile geri dönmediği savaşın üzerine çöreklenmiş , vatan , bayrak, din, millet aşkıyla kanını dökmüş milyonlarca şehidin kanının üzerine boş boş konuşmakla bu tarihi değiştirmeye çalışmakla hiç bir yere varamazsınız.) bu yorumunuzla o fidan şehitlerin kanından utanmalısınız...bizlerin tarihi değiştirdiği yok çanakkaleye gidin ve milyonlarca merminin hala toprak üstünde olduğunu görün...

2.abdulhamid gibi dünyanın saygı duyduğu insanlar zevk ve sefa içinde yaşamış.!!!!!!
II. Abdülhamid döneminde Osmanlı İmparatorluğu’nun hiç toprak kaybetmediğine dair bir iddia bir süredir dolaşımda. II. Abdülhamid döneminde toprak kayıpları 93 Harbi olarak bilinen 1877-78 Osmanlı-Rus Savaşı’nın sonunda imzalanan Berlin Antlaşması ile başladı. Bu antlaşma ile Bulgaristan toprakları üç bölgeye ayrıldı, Yunanistan’a bir miktar toprak verildi. Karadağ’ın, Sırbistan’ın ve Romanya’nın bağımsızlığı kabul edildi. Kars, Ardahan ve Batum’u harp tazminatı olarak Rusya’ya bırakıldı, Kotur ise İran’a verildi. Bunun yanında Kıbrıs’ta İngiliz hakimiyeti pekişti, 1881’de Fransa Tunus’u, 1882’de İngiltere Mısır’ı işgal etti. 1885’te İtalya Habeş’i işgal etti. Bulgarlar ise aynı yıl Doğu Rumeli’yi işgal ederek bağımsızlıklarını ilan ettiler.

*Ata, yanındaki valinin kulağına eğilip sorar; Kimdir bu? Vali yanıt verir; Efendim kendisi Şıh’tır. Yörede çok hatırlısı vardır. Atatürk Şıh’ı yanına çağırır ve; “Bak baba, imanın ölçüsü sakalın boyunda değildir. Şunu rica etsem de en azından Peygamber efendimizinki gibi kısaltsan” der ve eliyle de boyun altı hizasını gösterir.

Şıh; “Emrin olur Paşam” diyerek yerine çekilir.

Aradan zaman geçer, bir akşam Atatürk Amasya’daki Şıh’ı hatırlar ve Valiyi telefonla arayıp durumu sorar. Vali nasıl söyleyeceğini bilememekle birlikte, Şıh’ın sakal boyunda en küçük bir kısalma bile olmadığını aksine kimselere el sürdürmediğini anlatır. Atatürk telefonu kapatır, kağıdı kalemi eline alır ve az sonra nazırını çağırıp, yazdığı yazıyı Amasya Valiliği’ne tebliğ etmesini ister.
Ertesi gün Amasya’dan bir haber gelir ki Şıh Efendi Ata’yı görmek üzere Ankara’ya yola çıkmış.
Şıh gelir. Ata’nın karşısına çıkar. Sakal tamamen kesilmiş, sinekkaydı bir tıraş olunmuş,saçlar kısaltılmış,kılık kıyafet baştan sona değiştirilmiş,bambaşka görünüme bürünülmüştür. Atatürk’ün mesai arkadaşları bu değişimi anlayamaz ve Ata’ya sorarlar; “Aman Paşam, o Şıh ki sakalına el dahi sürdürmezdi, siz ne ettiniz de kökünden kesmesini sağladınız?

Ata gülümser, sonra da yanındakilere dönüp; “Dün akşam Amasya Valiliği’ne bir yazı gönderdim ve Şıh’ı Afyon’a vali atadığımı bildirdim”der. Ardından da yeni bir yazı hazırlayıp nazırına bu yazıyı da Şıh’a vermesini söyler.

Yazıda söyle yazmaktadır; “İnancın ölçüsünün sakalda olmadığını anladığına sevindim. Valilik meselene gelince, bugün koltuk uğruna kırk yıllık sakalından vazgeçebilen yarın başka şeyler için milletinden bile vazgeçebilir.Seni böyle bir ikileme mahkum bırakmayalım. Kal sağlıcakla.*

Böylesi ders veren bir ileri görüş şapka takmayanı astırmışa inanıyormusunuz?

mazidenbiri

Member
Çok uzatmayacağım. Çünkü sabit fikirli ve göxünüzde kutsallaştırdığınız biri için her defasında islamla çarpışıyırsunuz.
Silinen mesajlar gizli link konusu değildi. Atatürkün kuranı inkar ettiği kendi sesi ve kendi görüntüsüyle video idi. O videoyu kabullenemediniz. Ordaki mesajım silindi.....
Atatürkün kendi el yazısı ile yazdığı peygamberimize söylediği"arap bedevi" cümlesinin resmi kanıtıydı. O mesajım silindi.
Atatürkün arkasına saklanıp camilerin satılup ahır yapıldığı, kuranın parçalanıp kesekağıdı yapıldığının resmi kanıtıydı. O mesajım silindi.
Daha birçok kanıt vardı hepsi silindi. Neden silindi diye sorduğumda cevap verilemedi. Çünkü cevabı belli.
15lik kuzuların şehitliklerinin üzerine çmreklenmiş bugün bu ülkeyi atatürk kurtardı diyerek bu ülkeyi bölmek isteyenlerle ortak emeller üzerinde birleşip adını atatürkçiülük koyuyorsunuz. Bazıları hariç bunu kimse yemiyor maalesef. Aynı belgeleri yine eklerim ama tahammül efemeyip yine sileceksiniz.
Bu söylediklerim benim sözlerim değil, belgelerle kanıtlanmış tarihçilerin sözleri.
Sıkışınca sınırı geçen ben değilim aksşne zorda kalınca küfür bile ederek çirkinleşen sizdiniz. Ben kimseyi küçğmsemedim ama öyle bir içselleşmiş ki sizde türk tarihinin en acı katliamlarını yapan istiklal mahkemelerini bile inkar ediyorsunuz. Şu nezih lise sizi gerçekletden koparmış farklı bir dünyaya götürmüş.
Atatürk hikayeleriniz nedense hep islami değerlere saldırı üstüne. Başka söz bulamayınca islama saldırıya geçiyorsunuz.
İnternette araştırınca sayısız belge ve resim var , sayısız konu var şapka yüzünden asılanlarla ilgili.
Ayrıca laikliği dinsizlikle bir tutup, namaza kurana ezana salfırankar da hep sizin tayfalarınız. Ezanın 18 yıl türkçe okunduğunu, adnan menderesin neden asıldığını şu nezih lise size anlatmayı unutmuş heralde.
62 yıl boşa geçen bir ömür. Atatğrkçülük uğruna kendi tarihine düşman kesilmiş bir zihniyet.
Size hem acıyorum hem üzülüyorum. Acıyorum çğnkü, herşey açıkkken resmi belge ve kanıtlar varken , ben ateistim diye bağıran birini hafız yaptınız. Dindar yaptınız. Önceki sözlerime cevap alamafım bu arada. Tekrar edeyim.....
Cumhuriyetin kuruluşunu yahudilerle birlikte yahudi mekanında kutlayan kimdi? Resim eklerim ama silineceği için gerek yok.
Ben buraya çok şey katabilirdim. Çok güzel şeyler yapabilirdim. Gerçekten isteyerek ve severek geliyordum ama benim değerlerime saldıran cahillerle laf yarışına girmeye gerek yok. Benden sonra istediğiniz kadar yazın saçmalayın ... hiç bir şekilde bu kknuya bakmayacağım. Yada siz haklı çıkmak için yazın yada konuyu silin. Elinizden sadece bu gelir.
Eskisi kadar gelmesemde siteye belki uğrarım. İstetsenşz de banlayın sorun yok.
Size naçizane tavsiyem.....
62 yaşındasınız. Varsayalım 100 yaşına geldiniz. Sonu... herkes gibi ölüm. Biraz da ahiret için upraşın. Atatürk sizi kurtaramayacak. Önce kendini kurtarsın. Gökten indiği sanılan kitaplarla işi olmayan biri önce kendini kurtarsın. Kalan ömrünüzü de heba etmeyin.

BU KONU BENİM İÇİN KAPANMIŞTIR. HER NE YAZILIRSA YAZILSIN OKUMAYACAPIM BİLİNSİN.