Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

İnternet olmadan WhatsApp kullanmak

" W£L!K£ "

BurDa LAf ÇoK
Sayfa Yöneticisi
Katılım
26 Ocak 2013
Mesajlar
3,724
Tepkime puanı
23
Puanları
38
Küçük bir ayar sayesinde akıllı telefonlarda internet bağlantısı olmadan WhatsApp'ı kullanmak mümkün. Bu sayede uygulama üzerinden ücretsiz bir şekilde mesaj alıp gönderilebiliyor.

Son yıllarda her ne kadar mobilinternet paketleri yaygınlaşsa da birçok kullanıcı düşük kotalardan şikayetçi. Ancak bu noktada devreye özel ayarları devreye sokarak ücretsiz şekilde bazı servisleri kullanabilmek mümkün; WhatsApp da bunlardan biri.

Esasında mobil internet ya da WiFi kablosuz bağlantısı olmadan da WhatsApp üzerinden mesaj alıp gönderebilmek mümkün. Böylece internet paketinden harcamak istemeyen ya da internet paketi olmayan kişiler de WhatsApp kullanabiliyor. Elbette bunun için akıllı telefonlarda ufak birkaç ayar yapmak gerekiyor.

Android telefonlarda internet paketi olmadan WhatsApp'a nasıl girilir?


Akıllı telefonlarda Ayarlar / Diğer Ağlar / Mobil Ağlar / Erişim Noktası Adları kısmına erişmek şart.Akabinde "erişim noktası düzenle" bölümü üzerinden yeni bir APN oluşturup ilgili ayarlara şu seçeneklerin yerleştirilmesi gerekiyor.

İsim: Herhangi bir kelime
APN: internet
roxy: 127.0.0.01
Bağlantı noktası: 8080İşlem tamamlandığında sağ üstte bulunan üç nokta simgesi üzerinden APN'yi kaydedip akabinde aktif etmek gerekiyor.


Aktif etmek için de bir önceki ekrandan yani "Erişim Noktası Adları" bölümünden yeni oluşturulan APN'in seçilmesi şart.

Tüm bu işlemler gerçekleştirildiğinde WhatsApp üzerinden internet bağlantısıolmadan ücretsiz bir şekilde mesaj alıp göndermek mümkün oluyor. Ek olarak bu WhatsApp mesajlarına fotoğraf ve videoların dahil olmadığını da belirtmek gerekiyor.

Alıntı:İnternet olmadan WhatsApp kullanmak mümkün, işte çözüm!
[
/B]
 
Üst