Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Eylül

Administrator
Sayfa Yöneticisi
Katılım
26 Ocak 2013
Mesajlar
4,190
Tepkime puanı
110
Puanları
63

Evde Egzamana Mantar Krem tarifi

"Egzama birçok kişinin karşılaştığı cilt hastalıklarından biridir. Genetik veya çevresel faktörlerle görülebilir. Deride kızarıklık, şişme, kaşıntı gibi belirtileri olan yaygın bir deri hastalığıdır. Bu deri hastalığını uzman kontrolü tedavisiyle beraber doğal yağlar ile hazırlayacağınız ev yapımı yatıştırıcı krem ile de destekleyebilirsiniz. İşte ev yapımı yatıştırıcı egzama kremi tarifi..."
Bir kaç malzemeyle evde kendi hazırlayacağımız bu tarif hem yapımı çok kolay, hem de hiç bir yan etkisi olmayan bolca nemlendiren bakterilerden arındıran bir krem tarifi.


Malzemeler.
  • 25 gr. parçalara ayırılmış bal mumu
  • 100 gr. sızma zeytin yağı.
  • 3 küçük damla sakızı
  • 1 Tatlı Kaşığı Aynı sefa yağı
  • 1 Tatlı Kaşığı Çuha Yağı
Hazırlanışı
Bir tencereye 4-5 parmak su doldurun ve hafifçe kaynatın.
Kuru ısıya dayanaklı ağzı kapaklı minik kavanozu kaynayan tencereye yavaşça koyun, içine balmumu, zeytin yağı, damla sakızını koyun tahta kaşık yardımıyla erimesini sağlayın.
Tamamen eriyince ocaktan alın, bir süre daha karıştırın 40 derecenin altına düştüğünde, çuha ve aynısefa yağlarını ekleyin hızlıca karıştırın ve karışımı bırakın iyi ce soğuyup donunca ağzını kapatın 8 ay içinde tüketmeniz gerekir.
Bu karışımın raf ömrü kışın 8 ay yazın 5 aydır.
Krem ayak mantarlarına egzamasına, ayak kokusuna, tırnak mantarına tırnak egzamasına, ciltteki bazı kaşıntılı ve kızarıklara iyi gelmektedir.

Not: Kişiye özel kullanılmalı, kremi hazırlarken kullanacağımız malzemeler sterilir olmalı ve porselen cam tahta malzemeler kullanmalısınız.
 
Üst