Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Bir boktan anlamıyorsunuz

MayıS

Sayfa Yöneticisi
İstanbul Ankara arası uçuşta vekilin birisi uçakta yanında oturan üniversiteli genç kıza biraz da sohbet etmek için, iyi yolculuklar, ne iş yaparsın falan filan muhabbetinden sonra;
Ben Milletvekiliyim, epey yolumuz var, sohbetsiz vakit geçmez, benden öğrenmek istediğin bir şeyler varsa çekinmeden sorabilirsin demiş
Üniversiteli (Boğaziçi
🙂
öğrencisi kız okuduğu kitaptan başını kaldırıp;
Ne hakkında konuşacağız ve ne öğreneceğim sizden sayın vekilim ?
Vekil bey biraz da kasılarak;
Ne bileyim; her şey olabilir, küresel ısınma, çevre sorunu, hayvan hakları, doğayı koruma. ekonomi, devlet yönetimi, dış politika, kadın erkek ayrımcılığı falan demiş
Tamam, demiş genç kız.
Bunlar gerçekten ilginç konular, konuşmak isterim ama önce size küçük bir sorum olacak.
Vekil gülümseyerek
Sor bakalım, demiş çok bilen tavrıyla
Kız tane tane sayarak;
Bir eşek, bir inek, bir keçi, üçü de beslenmek için yalnızca ot yer değil mi?
Evet yalnızca ot yerler demiş vekil gülerek
Kız devam etmiş
Ama eşek kestane gibi, inek kaysı marmeladı gibi, keçi ise siyah zeytin gibi sıçar
neden acaba ?
Milletvekili kaşlarını kaldırmış ve çok ilginç, bilmiyordum, demiş
İşte, demiş genç kız;
Bir boktan anlamıyorsunuz, kalkmış bana küresel ısınma, doğa, çevre, hayvan hakları bilgisi vereceksiniz
Siz bu bilgilerinizi seçmenlerinize saklayın

İyi uçuşlar sayın vekilim
😎