Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Hayatta herkesin bir hikayesi var

MayıS

Sayfa Yöneticisi
Katılım
27 Ocak 2013
Mesajlar
1,238
Tepkime puanı
22
Puanları
38
Bir Aşk Hikayesi ( teşekkürler sayın Yalçın Doğan )

18.Yüzyıl...

Baltimore'da görev yapan Dr.Williams S.Halsted yaptığı ameliyatları "Halsted ameliyatlarını bitirinceye kadar hasta taburcu olur" şeklinde alaylı cümlelere maruz kalacak kadar uzun tutmasıyla meşhurdur.

Fakat o, elinin yavaşlığından yada beceriksiz bir cerrah olmasından değil, aksine daha sonradan anlaşılacağı gibi itinayla bağlanan damarların ve yıpratılmadan dikilmiş dokuların enfeksiyon olasılığını azalttığını keşfettiği için ameliyatlarını itinayla, yavaşça yani uzun bir sürede yapıyordu.

Ama kimsenin bilmediği bir sebebi daha vardı Doktor Halsted'in meşhur uzun ameliyatlarının; çekingen kişiliği yüzünden sadece ameliyatlarda konuşup vakit geçirebildiği Hemşire Caroline.

Ona duyduğu bu platonik aşk ameliyatların uzun sürmesinde yadsınamaz bir başka sebepti kuşkusuz...

Bu platonik aşkın gelelim bizi ilgilendiren kısmına..

Yine uzun bir ameliyat sonrası Doktor Halsted Hemşire Caroline'in ellerinde oluşmaya başlayan kızarıkları farketti ve bunun ameliyat gereçlerinde kullanılan temizlik solüsyonlarına karşı oluşan alerji yüzünden geliştiğini anlaması çokta uzun sürmedi.

Ve bu durum git gide Hemşire Caroline'in ameliyatlara girmesine engel olacak seviyeye ulaşmaya başlamıştı. Taa ki Dr.Halsted'in sevdiği kadını tek görebildiği ortamı kaybetmemek için şehirde bir lastikçiye -lastikçi için de ilginçtir bu durum çünkü ilk kez istenen bir istektir bu istek- bir çift lastik eldiven sipariş verinceye kadar...

Şu an doktor, hemşire ve sağlık çalışanların küçük/büyük tüm cerrahi girişimlerde kullandığı o eldivenler aslında ''Aşık Bir Adam''ın sevdiği kadını biraz daha fazla görme çabasının sonucundan başka bir şey değildir.

Hayatta herkesin bir hikayesi var

Bu arada eldiveni yapan lastikçinin ismi Good Year'dı...
Hayat bence vesilelerden ibarettir...
 

dvrzener

New member
Katılım
16 Ara 2020
Mesajlar
29
Tepkime puanı
10
Puanları
3
Bu bana yıllarca hemşire formasını giymeyi bekleyip bir türlü atanamayan arkadaşımı hatırlattı. Aşık olduğu genç tanınan biri olduğu için bir dahaki atamalarda hemen atanmıştı. Bu ülkede ismi olanın parası var parası olanın da işi var malesef.
 
Üst