Mayis60FM - Şarkı Sözleri , Flatcast Tema

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

BUNLARI BİLİYORMUYDUNUZ?

MayıS

Sayfa Yöneticisi
1645371507514.png

1-Che Guevara, 1967 yılında Bolivya’da yakalanıp öldürüldüğünde sırt çantasından; “Atatürk’ün Büyük NUTKU’nun” çıktığını...”
2- Fidel Castro nun:12 Mayıs 1961 tarihinde Havana'da görevli genç Türkiye diplomatı Bilal Şimşir'den ABD NİN BİLGİSİ OLMAMASI şartıyla "Atatürk'ün Büyük Nutuk Kitabını" istediğini...
Ve: "Devrimci M.Kemal ATATÜRK varken, Türk gençleri neden kendilerine başka önder arıyorlar?... dediğini,
3-1935'teki Uzun Yürüyüş öncesinde Şankay Meydanı'nda toplanan binlerce Çinliye seslenen Mao'nun ilk sözlerinin : "Ben, Çin'in Atatürk'üyüm. ."olduğunu,
4-Yunan başkomutanı Trikopis`in, hiçbir zorlama ve baskı olmadan her Cumhuriyet bayramında Atina'daki Türk büyükelçiliğine giderek, Atatürk`ün resminin önüne geçtiğini ve saygı duruşunda bulunduğunu,
5-1938'de, General McArthur'un en zor, en problemli, en buhranlı döneminde,danışman, senatör ve bakanlarından oluşan yüz yirmiden fazla kişiye; "Şu anda hiçbirinizi değil, büyük istidadı ile Mustafa Kemal'i görmek için neler
vermezdim" dediğini,
6-1938'de Ata`nın ölümünde Tahran gazetesinde yayınlanan bir şiirde;"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına
Mustafa Kemal gibi lider getirir" denildiğini
veeeeeeee
7-2006'da ise AB Uyum yasaları gereğince devlet dairelerinden Atatürk

resimlerinin kaldırılmasının istendiğini,biliyormuydunuz?

mazidenbiri

Member
Şimdi, sayın admin:

Bunların hiç birinin kaynağı yok. Hepsi uydurma. Hele en sonuncusunu özellikle yazmışlar ki bir tepki olsun. Hiç bir devlet kurumunda resim kaldırılmadı. AB uyum yasası bir resme takılmaz. Doğrusuyla yanlışıyla, bu ülkeye heö çok büyük yararları, hem de çok büyük zararları oldu. Öyle şeyler yazılıyor ki tamamen yalanlarla örülmüş. MAksat abartmak olsun. Mesela bir söz daha var Napolyona ait.

Dünya benim büyüklüğümü biliyor, Ben atatürkün büyüklüğünü biliyorum. ( Napolyon)

Şimdi buna da mı inanalım?

Ayrıca , sürekli aynı noktaya takılıp abartılı derecede yüceltilip, olmayan şeyleri, söylemediği şeyleri söylemiş gibi göstermenin, söylediklerini de söylememiş gibi göstermenin hiç bir anlamı yok. Kuran-ı Kerim için "Gökten indiği sanılan kitap" diyerek , Peygamberimize direk ismiyle hitap ederek arap bedevi diyerek , islam karşıtlığı yaparak verdiği zararları bugün hala çekiyoruz.

Sonuçta, herkes gibi atatürkte bir ölümlüydü ve öldü. Herkes bir gün ölecek ve inancıyla hesap verecek. Tabii bu kısım islam düşmanlarıyla alakalı değil. Atatürkü n adını kullanarak , hiç te atatürkle ilgisi bile olmayan insanların bugüne kadar yaptıkları ve söyledikleri ortadayken bu saçma sapan , uydurma laflarla hiç kimse hiç bir yere varamaz. Yani kulaktan duyma saçma sapan yalan sözlerle oynayacağınıza , biraz tarih araştırıp , doğruları en doğru kaynaktan öğrenebilmek varken sağdan soldan duyma, uydurma cümlelerle tarih yazılmaz.

Günahıyla sevabıyla herkesin gideceği yere gitti. Putlaştırmanın gereği yok.

Son söz : Atatürk ülkeyi düşmanlardan kurtardı , Atatürk bu ülkeyi kurdu ... diye ölümüne atatürkçü geçinen sözde atatürkçüler bugün ülkeyi bölmek için çırpınan güçlerle işbirliği içinde vatana ihanet ediyor. Ama Atatürkün adını kullandıkları içinde millet sorgusuz inanıyor. Bu nasıl bir mantık diye sorunca da cevap veremiyorlar. Olmayan şeyleri büyüterek , ahirete gitmiş birini putlaştırarak ken atatürkü kurtarabilirsiniz ne de kendinizi. Atalarımız ne demiş: HER KOYUN KENDİ BACAĞINDAN ASILIR.

MayıS

Sayfa Yöneticisi
Şimdi, sayın admin:

Bunların hiç birinin kaynağı yok. Hepsi uydurma. Hele en sonuncusunu özellikle yazmışlar ki bir tepki olsun. Hiç bir devlet kurumunda resim kaldırılmadı. AB uyum yasası bir resme takılmaz. Doğrusuyla yanlışıyla, bu ülkeye heö çok büyük yararları, hem de çok büyük zararları oldu. Öyle şeyler yazılıyor ki tamamen yalanlarla örülmüş. MAksat abartmak olsun. Mesela bir söz daha var Napolyona ait.

Dünya benim büyüklüğümü biliyor, Ben atatürkün büyüklüğünü biliyorum. ( Napolyon)

Şimdi buna da mı inanalım?

Ayrıca , sürekli aynı noktaya takılıp abartılı derecede yüceltilip, olmayan şeyleri, söylemediği şeyleri söylemiş gibi göstermenin, söylediklerini de söylememiş gibi göstermenin hiç bir anlamı yok. Kuran-ı Kerim için "Gökten indiği sanılan kitap" diyerek , Peygamberimize direk ismiyle hitap ederek arap bedevi diyerek , islam karşıtlığı yaparak verdiği zararları bugün hala çekiyoruz.

Sonuçta, herkes gibi atatürkte bir ölümlüydü ve öldü. Herkes bir gün ölecek ve inancıyla hesap verecek. Tabii bu kısım islam düşmanlarıyla alakalı değil. Atatürkü n adını kullanarak , hiç te atatürkle ilgisi bile olmayan insanların bugüne kadar yaptıkları ve söyledikleri ortadayken bu saçma sapan , uydurma laflarla hiç kimse hiç bir yere varamaz. Yani kulaktan duyma saçma sapan yalan sözlerle oynayacağınıza , biraz tarih araştırıp , doğruları en doğru kaynaktan öğrenebilmek varken sağdan soldan duyma, uydurma cümlelerle tarih yazılmaz.

Günahıyla sevabıyla herkesin gideceği yere gitti. Putlaştırmanın gereği yok.

Son söz : Atatürk ülkeyi düşmanlardan kurtardı , Atatürk bu ülkeyi kurdu ... diye ölümüne atatürkçü geçinen sözde atatürkçüler bugün ülkeyi bölmek için çırpınan güçlerle işbirliği içinde vatana ihanet ediyor. Ama Atatürkün adını kullandıkları içinde millet sorgusuz inanıyor. Bu nasıl bir mantık diye sorunca da cevap veremiyorlar. Olmayan şeyleri büyüterek , ahirete gitmiş birini putlaştırarak ken atatürkü kurtarabilirsiniz ne de kendinizi. Atalarımız ne demiş: HER KOYUN KENDİ BACAĞINDAN ASILIR.
Size katılmıyorum...